Detoksykacja to szybkie, farmakologiczne złagodzenie bolesnych objawów nadmiaru alkoholu w organizmie. Pomaga lepiej się poczuć w przypadku zwykłego kaca, ale przede wszystkim bywa niezbędna w przypadku choroby alkoholowej. To skomplikowana procedura medyczna i wymaga fachowego nadzoru. Nasi specjaliści bezpiecznie prowadzą detoks w domu pacjenta.


Do skutecznego leczenia choroby alkoholowej należy przystąpić w stanie trzeźwości. Jeśli pacjent nie spełnia tego warunku – konieczne jest odtrucie. Najczęściej wykonujemy je w przystosowanych pomieszczeniach naszego ośrodka pod okiem specjalistów kontrolujących prawidłowy przebieg procesu.

Nagłe odtrucie w domu pacjenta

Często odtrucie organizmu konieczne jest w sytuacjach alarmowych, po pilnym wezwaniu od bliskich osoby wymagającej interwencji medycznej. Wtedy dla dobra pacjenta leczenie musi odbyć się u niego w domu. Jesteśmy na to przygotowani i możemy podjąć interwencję w każdej chwili.


Ważne jest, aby leczenie było prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę. Odtrucia organizmu to skomplikowany proces farmakologiczny – płyny trzeba podawać za pomocą kroplówki, a pacjent w zależności od stanu zdrowia, ogólnej kondycji i cech indywidualnych otrzymuje dodatkowo leki wspomagające. Tego nie może robić osoba bez doświadczenia.


Dodatkowo alarmowa wizyta w domu pacjenta często bywa dla nas pierwszym kontaktem, który skutkuje później rozpoczęciem terapii alkoholowej. Może być początkiem drogi do abstynencji pacjenta.