Leczenie uzależnień nie może przebiegać w atmosferze wstydu, stygmatyzacji i cierpienia. Wierzymy, że najważniejsze jest wzajemne zaufanie, a w pracy codziennej dokładamy wszelkich starań, aby proces odwyku ten był przyjemny, a droga do celu prosta i pozbawiona wybojów.

Historia naszej placówki

NZOZ Virtus to Ośrodek Leczenia Uzależnień z Białegostoku, który przed wieloma laty powstał na bazie gabinetu lekarskiego o tej samej nazwie (prowadzony był w latach 1993-1998).  Początkowo nasz ośrodek znajdował się przy ul. Upalnej, a obecnie posiadamy własny, w pełni wyposażony budynek przy ul. Antoniuk Fabryczny. Obiekt wyposażono w nowoczesny sprzęt, a podczas procesów aranżacyjnych zadbano o to, aby wnętrze budynku sprzyjało wzmacnianiu atmosfery zaufania i relaksu.

Psychoterapia dostosowana do pacjenta

Zgłaszają się osoby potrzebujące leczenia depresji, alkoholizmu lub uzależnienia od hazardu. Oprócz leczenia depresji czy też odtruwania, jesteśmy w stanie pomóc na przykład w przypadku bezsenności czy też leczenia  psychoz. W codziennej pomocy pacjentom kierujemy się przede wszystkim wyczuciem sytuacji – wiemy jak ważna w przypadku leczenia uzależnień czy też leczenia depresji jest odpowiednia rozmowa z osobą cierpiącą. W szeregach Ośrodka Leczenia Uzależnień znajdują się wyłącznie doświadczeni w zakresie psychiatrii lekarze. Pacjentom możemy pomagać dzięki specjalistycznemu sprzętowi i nowocześnie wyposażonej przychodni.

Personel ośrodka leczenia uzależnień

Zatrudniony przez nas personel to utalentowane i doświadczone jednostki, które podejściem pełnym empatii i życzliwości pomogły wielu Pacjentom. Podstawę codziennego wykonywania zawodu stanowi ugruntowana wiedza z zakresu medycyny oraz psychoterapii, a także chęć niesienia pomocy innym.

Zatrudniamy:

  • fachową kadrę medyczną w dziedzinie psychiatrii,
  • doświadczonych psychologów, profesjonalnie prowadzących terapie indywidualne i grupowe,
  • wykwalifikowany personel pielęgniarski,
  • certyfikowanych specjalistów z zakresu uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu,
  • certyfikowanych terapeutów z zakresu leczenia PTSD nowoczesną metodą przedłużonej ekspozycji (PE).

Jeśli są Państwo zainteresowani wizytą u specjalisty, zachęcamy do skorzystania z elektronicznej rejestracji lub kontaktu drogą telefoniczną bądź e – meilową. Serdecznie zapraszamy.