Kłopoty ze snem to coraz częściej występująca dolegliwość, która ma poważny wpływ na zdrowie ogólne i kondycję psychiczną. Jeśli problem trwa już długo i nie można poradzić sobie z nim samodzielnie, zalecamy podjęcie leczenia bezsenności przy wsparciu specjalistów z naszego ośrodka.

Problemy ze snem nie pojawiają się bez przyczyny i zazwyczaj są wywołane przez kłopoty w życiu codziennym. Przyczyną mogą być choroby ciała lub przedłużające się zmęczenie fizyczne. Najczęściej jednak bezsenność jest wynikiem poważnych problemów psychicznych – stresu, depresji, nerwic czy psychoz. Niestety bezsenność dotyka coraz więcej osób, w tym młodzież, a nawet dzieci.

Bezsenność to symptom poważniejszych kłopotów

Bezsenność jest w pierwszej kolejności wskazówką, że wokół cierpiącej na nią osoby dzieje się coś niedobrego. W takiej sytuacji każdy powinien najpierw sam poszukać źródła niepokoju w swoim życiu i postarać się je wyeliminować. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej przyczyną kłopotów ze snem są:

  • stres i codzienne zmartwienia
  • przepracowanie i kłopoty w miejscu pracy
  • niezdrowe, ciężkostrawne jedzenie oraz nadmiar używek

W wypadku jednak, gdy problemy przez dłuższy czas nie ustępują i nie możecie Państwo poradzić sobie samodzielnie z tą dolegliwością, zalecamy kontakt z naszymi specjalistami. Podczas diagnozy razem szukamy przyczyny kłopotów ze snem, ustalamy metodę leczenia bezsenności i podejmiemy kurację. Najczęściej proponujemy podjęcie terapii psychologicznej, możliwe że wskazane będzie wspomaganie jej farmakologią.
Naszym celem jest doprowadzenie pacjenta do stanu równowagi psychicznej i jego powrót do spokojnych nocy. Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami.